افزایش 50 درصدی رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه مازندان


رئیس دانشگاه مازندران از افزایش 50 درصدی رشته‌های کارشناسی ارشد در سال گذشته در این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم در سال 91 تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد به 80 رشته افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از ساری، دکتر احمدپور عصر دیروز در جمع کارکنان و اساتید دانشگاه مازندران با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این دانشگاه در سال گذشته تصریح کرد: سال گذشته شاهد توفیقات قابل توجهی در عرصه های مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی در این دانشگاه بودیم.

رئیس دانشگاه مازندران ادامه داد: در بعد آموزشی به کمک همکاران موفق شدیم 28 رشته کارشناسی ارشد به رشته های موجود اضافه کنیم و در حال حاضر حدود 60 رشته –گرایش کارشناسی ارشد در این دانشگاه دایر است که نشان دهنده افزایش 50 درصدی می باشد.

احمدپور گفت: برای ایجاد دوره های دکتری گام های خوبی برداشته شد که افزوده شدن هفت رشته دکتری جدید به 18 رشته - گرایش سابق از جمله آن است.

وی افزود: پیش بینی می شود که در سال جاری تعداد 60 رشته گرایش کارشناسی ارشد را به حداقل 80 رشته-گرایش و 25 رشته- گرایش مقطع دکتری را به 40 رشته-گرایش برسانیم.

رئیس دانشگاه مازندران گفت: این برنامه ها را با توجه به وجود توانایی و پتانسیل در این کارکنان و اعضای هیئت علمی به خواست خدا محقق خواهیم کرد.

احمدپور با اشاره به برگزاری مستمر جلسات هیئت ممیزی که هر 15 روز یک بار برگزار می شود، افزود: 10 تا 12 پرونده باقیمانده را تا پایان فروردین بررسی خواهیم کرد و پیش بینی می شود تعداد دانشیاران تا سال 91 به 70 نفر و تعداد استادان که 17 نفر هستند به 30 نفر افزایش یابند.

وی تعداد دانشیاران این مرکز آموزش عالی را نزدیک به 50 نفر برشمرد و تصریح کرد: این تعداد در مردادماه 89، 25 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه مازندران از افزایش 51 درصدی بودجه جاری این دانشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بودجه عمرانی دانشگاه مازندران نیز از رشد بسیار خوبی برخوردار شده است.

احمد پور طرح بنای دانشکده دامپزشکی در آمل، دانشکده مهندسی عمران، استخر و سالن همایش با ظرفیت حدود 2000 نفر که در شمال کشور تقریبا بی نظیر است، در پردیس دانشگاه مازندران را از اولویت های فعالیت های عمرانی این دانشگاه در سال جاری بیان کرد و ادامه داد: پروژه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز حداکثر تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه مازندران نیز در سال 90 چشمگیر بوده است، گفت: کسب افتخارات اعضای هیئت علمی این دانشگاه در مجامع بین المللی، هفته پژوهش استانی و دانشگاهی و انتشار مقاله های علمی آنها در مجلات معتبر داخلی و خارجی نشانگر پویایی علمی و پژوهشی اعضای هیئت علمی این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه مازندران گفت: تعداد مجلات علمی این دانشگاه هم اکنون از دو برابر بیشتر شده است.

احمد پور در پایان ابراز امیدواری کرد که همگی در انجام مسئولیت های محوله با تعهد و تلاش رضایت خدا و بندگانش را به دست آوریم.

 

منبع :پرتال دانشگاهی کشور

/ 0 نظر / 6 بازدید