جذب 5600 کارمند در شهرداری‌های کشور

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در امور روستایی از جذب 5 هزار و 600 کارمند در شهرداری‌های کشور پس از آزمون استخدامی روز گذشته خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، منوچهر فراغی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی آزمون استخدامی‌ شهرداری‌های غرب استان در چالوس با اشاره به اینکه آزمون استخدامی شهرداری‌های کشور به صورت همزمان در 15 استان کشور برگزار شد، بیان داشت: 127 هزار داوطلب در این آزمون شرکت کرده‌اند.
معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در امور روستایی اظهار داشت: از این تعداد، 5 هزار و 600 نفر جذب شهرداری‌های این 15 استان می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: توان تخصصی بالا در بین نیروهای شهرداری‌ها خدمات‌رسانی مطلوب‌تر و علمی‌تر را در پی دارد که هدف از اجرا و برگزاری این آزمون و روند جذب نیرو به این شکل نیز این بوده است.
معاون عمرانی استاندار مازندران نیز از شرکت حدود 14 هزار و 500 نفر در آزمون استخدامی شهرداری‌های این استان خبر داد.
 عیسی هاشمی حیدری با اشاره به اینکه این آزمون برای نخستین بار و با این گستردگی در سطح کشور در حال انجام است، اظهار داشت: این آزمون امروز در 15 استان کشور در حال برگزاری است.
وی اظهار داشت: در استان مازندران در سه حوزه امتحانی ساری، بابلسر و چالوس 14 هزار و 500 نفر متقاضی با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد 223 نفر جذب می‌شوند.
هاشمی ادامه داد: از ویژگی این آزمون عدم دخالت استان‌ها در نحوه اجرا، انتقال سئوالات، برگزاری آزمون، تصحیح اوراق و اعلام نتایج است و تمامی این مسئولیت‌ها به عهده سازمان سنجش کشور و معاونت نیروی انسانی نهاد ریاست جمهوری است.
وی با اشاره به اینکه روند جذب نیرو در شهرداری‌های کشور با توجه به نیازمندی‌های تخصصی شهرسازی و معماری روندی نامطلوب بود، بیان داشت: وزارت کشور و سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای جلوگیری از این روند اقدام به برگزاری آزمون تخصصی و جذب نیرو از این مسیر شدند.
معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه در حال حاضر حدود 80 درصد از نیروهای شاغل در شهرداری‌ها دیپلم و زیر دیپلم بوده و تخصص لازم را در این حوزه ندارند، ابراز امیدواری کرد با روندی که وزارت کشور و سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای جذب نیرو از طریق آزمون در پیش گرفته است، نیروهای متخصص و کارآمد به بدنه شهرداری‌ها وارد شده تا بتوان از این ظرفیت برای دستیابی به شهرهای آرمانی استفاده کرد.

 

 

منبع : بازار کار

/ 0 نظر / 9 بازدید